Underbar 2-rums Penthouse i Benahavis!
Välkommen till denna underbara 2 rums takvåning i Benahavis!
Lägenheten har stora terrasser och magnifik panoramautsikten från berg till havet..
Sovrummen som är rymliga och ljusa med gott om förvaringsutrymme.
Lägenheten har badrum med bubbelpool och golvvärme.
Vardagsrummet är stort och ljust tack vare fönsterbredd från golv till tak som öppnar sig på den nedre terrassen.
Det moderna fullt utrustade köket är rikligt i storlek och välutrustat, med separat tvättstuga / tvättstuga.
Den nedre terrassen är rymlig nog för att rymma ett bord och en soffa.
Den stora takterrassen täcker nästan hela lägenheten (96sqm / 1,030sqft). Det passar utan problem en 9-sits soffa, 3m matbord, jacuzzi.
Urbaniseringen ligger i frodiga anlagda trädgårdar. Det finns två stora simbassänger, ett med ett separat täckt område. Urbaniseringen har också ett fullt utrustat gym.
Lomas del Marques är en vacker utveckling i ett vackert och lugnt område. Det finns ett Mercadona snabbköp ett par minuters promenad bort, samt en flerspråkig skola och restauranger.
Sopavgift: 18 Euro/år
SUMA (Fastighetsskatt): 390 Euro/år
Kontakt oss för mer information!
Välkomna ned på visning med oss på HusmanHagberg!