Modern ny villa, hög standard, lugnt läge, pool och parkeringsplatser
Denna eleganta villa är lugnt belägen i La Bonanova som ligger utspritt över höjden där Palma stad tar slut mot sydväst. Här har man nästan alltid oerhört vacker utsikt bland annat över Palmabukten. Läget är lugnt, men inom 25 minuters promenad, 15 min cykel eller busstur eller 5 min med bil är man i centrala Palma med shopping, kultur, restauranger, barer, caféer och nattliv. Eller om man klarar sig utan kultur och nattliv så hittar man allt annat nämnt i det nyligen helt ombyggda och uppfräschade Porto Pi köpcentrum till vilket det tar halva tiden att ta sig jämfört med in till Palma C.
Villan har två våningsplan som är distribuerade över en generös sällskapsdel där vardagsrummet är sammankopplat med matsalen och köket är öppet mot de nämnda delarna och allt hålls ihop av en stor öppen spis. Den sociala inneytan är också perfekt ihopbyggt med uteplatsen och poolen. Villas privata del består av fyra sovrum med tre badrum och i tillägg finns det två gästtoaletter.
Tre parkeringsplatser ingår till varje villa i detta projekt som består av totalt 4 villor med samma planlösning.
Priset ligger mellan 2 700 000 € och 2 900 000 € beroende på läge på tomten och tillgång till havsutsikt.
All upptänklig service man kan behöva finns i närområdet som Palmas största Carrefour stormarknad, Queens International College, läkar- och tandläkaremottagningar, restauranger, caféer, gym och stränder.