Fint, ljust och praktiskt - granne med Tennisklubben
Ljus och luftig lägenhet på översta våningen som är plan 3 i en fastighet byggd 2000.
Här finns en balkong om 1, 5 m2 med östläge och med plats för två personer att avnjuta morgonkaffet i solen.
Vidare finns en balkong om 4,5 m2 med västläge där eftermiddags och kvällssol kan njutas med öppen utsikt mot Tennisklubben.
Trapphuset är ljust och modernt med både bredd och höjd på trappstegen högst normala och det är två bostäder på varje våningsplan.
Man kommer in i bostaden via en mindre hall. Härifrån har man arbetsköket till höger med utgång till balkongen med kvällssol. Denna balkong nyttjas idag som tvättstuga, men kan enkelt konverteras till en vanlig öppen balkong.
Till vänster från hallen ligger det luftiga vardagsrummet med matplatsdel. Detta rum har utgång till den mindre balkongen med morgonsol.
Rakt fram från hallen ligger gäst-wc och badrum efter varandra på höger sida följt av ett sovrum med bra garderober och plats för dubbelsäng.
Mittemot ligger de andra två sovrummen varav ett har plats för dubbelsäng och det andra är något mindre och används idag som gästrum/kontor.
Sovrumsavdelningen har AC.
Det finns möjlighet att köpa till ett förråd i grannfastigheten där det finns plats för att parkera cyklar, golfbagar, elscotrar etc.
Hela bostaden är i bra skick och det går att flytta in direkt.