Balcon del Golf i Nueva Andalucia
Vi presenterar en smakfullt renoverad fastighet belägen i den fridfulla urbaniseringen Balcon del Golf i Nueva Andalucía. Denna charmiga takvåning erbjuder en utmärkt möjlighet att hyra investeringar och förkroppsligar en perfekt blandning av praktiskt boende och modern skandinavisk design.
Denna fastighet på 84 m² byggdes 1995 och totalrenoverades 2023 och har en välstrukturerad layout med tre sovrum och två badrum. Noggrant utvalda, högkvalitativa material användes under renoveringen, med uppmärksamhet på detaljer tydligt i takvåningen, inklusive eleganta dimbara lampor och en unik vinvägg.
Fastigheten ger en harmonisk boendemiljö. Köket i öppen planlösning, utrustat med helt nya SMEG-apparater, gränsar till en bekväm sittgrupp. Det första badrummet, dolt bakom en innovativ trädörr, tillför ett element av överraskning och stilfull funktionalitet till designen.
En av nyckelfunktionerna är den stora takterrassen på 54 m². Utrustat med ett utomhuskök, dusch och potentiellt utrymme för en jacuzzi, utlovar detta utomhusområde lugna stunder under medelhavssolen och är perfekt för måltider utomhus.
Fastigheten erbjuder två garageplatser och ett förråd, vilket säkerställer praktiska bekvämligheter för de boende. De gemensamma områdena erbjuder invånarna tillgång till en gemensam pool och trädgård, vilket förstärker fastighetens attraktionskraft.
Beläget inom gångavstånd till den fridfulla Lago de las Tortugas och bara några minuters bilresa till lokala bekvämligheter som affärer, skolor och stranden, är denna fastighets läge mycket önskvärt. Dess närhet till golfbanor ökar dess uthyrningskraft ytterligare.
Prissatt till 650 000 euro och erbjuds fullt möblerad i en tilltalande skandinavisk stil, är denna takvåning en givande investeringsmöjlighet med hög hyresinkomstpotential.