Välplanerad och centralt belägen lägenhet med balkong och en gemensam takterrass
Varmt välkommen till Los Alcazares på Costa Calida och denna välplanerade och stilrena lägenhet med ett centralt och strandnära läge. Här bor du med stadens utbud av affärer, restauranger och caféer runt hörnet samtidigt som havet och stranden ligger ca 200 meter bort. För den golfintresserade finns flertalet välkända golfbanor en kort bilresa bort och för den som söker storstadsliv finns Murcia, Cartagena och Torrevieja ca 30 minuter bort.
Lägenheten är om ca 63 kvm och har en genomtänkt planlösning med tre sovrum, ett badrum, vardagsrum och kök. Till detta kommer även en trevlig balkong om ca 10 kvm samt en gemensam takterrass. Lägenheten har ett genomgående fint ljusinsläpp, en hemtrevlig känsla och lättmöblerade ytor. Den är i gott skick och redo för inflyttning, men det finns även möjlighet att sätta ding egen prägel och skapa ditt drömhem i Spanien.
Vardagsrummet är rymligt och det finns plats för både sällskapsdel med soffa och matplats för fyra personer. Köket har en mörk skåpsexteriör som snyggt bryter mot den i övrigt ljusa inredningen. Från köket nås en patio.
Tre rymliga sovrum med behagliga ljusinsläpp och alla med en privat utgång till balkongen. Badrummet är fräscht och har en modern känsla, det är utrustat med toalett, handfat med kommod och dusch med glasvägg. Det finns även ett fönster för ljusinsläpp och ventilation.
Kort sagt: Detta är ett hemtrevligt boende med ett eftersökt läge i centrala Los Alcazares. Välkommen att kontakta oss på HusmanHagberg för mer information eller för att boka en visning. Om du inte har möjlighet att vara på plats genomför vi självklart digitala visningar.