Fantastisk villa med 6 sovrum, privat pool och garage i Los Pinos, Almunecar
HusmanHagberg har glädjen att presentera denna fantastiska villa i perfekt skick i populära Los Pinos, Almunecar! Bostaden har 6 sovrum, privat garage, privat pool och panoramautsikt över Almunecar, havet och bergen. En riktig dröm!
Fastigheten om 441 kvm på en tomt på 4.600kvm har sydvästligt läge och därmed sol hela dagen och kvällen.
Hela fastigheten är i mycket gott skick med ljusa rum och smakfulla materialval och har bland annat separat kök med grovkök, vardagsrum med direkt utgång till terrassen, inbyggda garderober, aluminiumfönster, traditionella, vackra vitmålade trädörrar, marmorgolv och AC/värme. För att inte tala om utomhusmiljön med stor pool och stor härlig trädgård som bjuder på en underbar utsikt. Ett boende utöver det vanliga!
Bostaden säljs fullt möblerad.
Los Pinos är ett lugnt bostadsområde i Almunecar, populärt för den imponerande utsikten och stora fina villor, med endast ett fåtal lägenheter och radhus. Det är även här som internationella skolan i Almunecar ligger. Området är beläget på ett av de bergen som omger staden vilket gör att de flesta bostäder är terrasserade mot havet med fantastisk panoramautsikt.
Kontakta oss för mer information eller för att boka en visning! Vi erbjuder självklart även digitala visningar.
HusmanHagberg i Nerja har tillgång till hela utbudet av fastigheter till salu från Malaga till Almería - en mäklare för alla bostäder på marknaden.
Vi hjälper dig hitta ditt drömhem!
OBS! Bostadens placering på kartan är ungefärlig