Välskött lägenhet om 1 sovrum belägen längs Avenida Carlos Cano i vackra Frigiliana
Välkommen till denna välskötta lägenhet om 74m2, belägen längs Avenida Carlos Cano i vackra Frigiliana.
Från det ljusa, rymliga vardagsrummet och uteplatsen kan du njuta av flödande eftermiddagssol, utsikt över havet och landskapet. Dubbeldörrarna leder ut från vardagsrummet, och sovrumsdörren leder också ut till uteplatsen. Härlig öppen planlösning med matplats och separat, fullt utrustat, modernt kök gör detta till en perfekt bostad.
Dubbelrummet med takfläkt och tillgång till den främre terrassen har en bra, stor storlek och har delats upp i sovrumsdel och dressingroom med gott om inbyggda garderober på båda sidor.
Bra badrum med badkar och dusch, med gott om plats för en separat dusch om så önskas.
Fastigheten har två ingångar via det interna komplexet och gatuentrén, perfekt för funktionshindrade, där du också hittar gatuparkering. Det finns även ett förråd i föreningen.
Fastigheten får massor av eftermiddagssol och hålls därmed varm under vintermånaderna.
Komplexet Fuente Vieja har en underbar takpool med fantastisk utsikt över havet och bergen, det finns även en inomhuspool, jacuzzi och bastu inom komplexet att njuta av.
Den här fastigheten bjuder på stora ytor och är i gott skick. Ett hem redo att flytta in och njuta av!
Observera att inom denna förening ingår vattenavgifterna i den årliga föreningsavgiften!
Tveka inte att höra av dig om du har frågor eller vill boka en visning.
Vi hjälper dig hitta ditt drömhem och har tillgång till hela utbudet av fastigheter till salu utmed Costa del sol och Costa Blanca.