Nyrenoverad lägenhet med en rymlig balkong och ett attraktivt läge nära stranden
Varmt välkommen till denna moderna och fräscha lägenhet med ett attraktivt läge nära hav och strand i Guardamar del Segura. Här bor du på en central adress ca 250 meter från strandpromenaden och den vackra stranden. I närheten finns också ett stort utbud av affärer, restauranger och caféer. För den golfintresserade finns även flera välkända golfbanor en kort bilresa bort.
Lägenheten som ligger på våning tre i ett fyravåningshus (hiss finns) är nyrenoverad och har en modern känsla. Fördelat på ca 93 kvm finns två sovrum, ett badrum, vardagsrum med utgång till en stor balkong och ett yteffektivt kök. En patio disponeras i dagsläget som tvättstuga. Lägenheten har en bra planlösning, lättmöblerade ytor och fint ljusflöde.
Enligt uppgift från säljaren finns det luftkonditionering samt golvvärme i badrummet.
Kort sagt: Detta är ett välplanerat boende med en inbjudande känsla, en lägenhet som du gärna kallar ditt hem i Spanien. Kontakta oss på HusmanHagberg för mer information eller för att boka en visning, vi genomför även digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.