Santorini - Nyproducerat med privat pool nära Serena Golf
Välkommen till det attraktiva området Los Alcázares på Costa Calida, ett område med närhet till Mar Menor och populära La Serena Golf.
Här byggs det stilrena och charmiga projektet Residencial Mykonos & Santorini, som består av totalt 23 välplanerade villor med privata pooler och rymliga tomter.
Villa Santorini är fristående och har stora uteplatser, parkeringsmöjlighet på tomten och en privat pool om 6x3 meter. I villorna finns ett rymligt vardagsrum, väldisponerat kök med goda förvaringsmöjligheter och arbetsytor, tre sovrum i lugna lägen och två stilrena badrum. Det finns möjlighet att göra tillval om en inredd källare och en takterrass med fantastisk utsikt.
Byggherren har lagt stor vikt vid att skapa drömhem och alla hus är noggrant designade med högkvalitativa material för att tillfredsställa även den mer kräsnes önskemål och krav.
Här bor med närhet till Los Alcázares utbud av affärer, restauranger och caféer samt Mar Menor och fina stränder. För den golfintresserade finns flertalet golfbanor på behagligt avstånd. Detta är ett utmärkt läge för dig som önskar bo i ett lugnt område med närhet till större städer, som Murcia, Cartagena och Torrevieja.
Enligt byggherren ingår
Electric shutters in bedrooms
Electric hob and extractor fan in the kitchen
Full finished bathrooms,
Inside and outside illumination
Priser från 379 900 EUR (plus skatt).
Planerat färdigställande: 2024-2025.
Takterrass finns som tillval, ca 17 500 EUR (plus skatt)
Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Om du inte har möjlighet att vara på plats genomför vi även digitala visningar.