Hoppa till huvudinnehåll
1 / 23

Benalmadena Pueblo, Benalmadena

985 000 €

Översikt

Typ
Villa
Referensnummer
SH25002
Antal sovrum
3
Antal badrum
3
Byggyta
115 kvm
Hiss
Nej
Pool
Ja
Terrass
140 kvm
Samfällighetsavgift/mån
300 €

Imponerande havsutsikt

Upptäck det hörnplacerade duplexpenthouse du alltid drömt om, med panoramautsikt över havet, Fuengirolas hamn och hela vägen bort mot Gibraltar.

Föreställ dig att vakna varje morgon omgiven av havets lugn, utsikt hela vägen till Gibraltar och den spirituella närvaron från Benalmádenas stupa. Detta extraordinära penthouse på Costa del Sol är mer än bara en bostad – det är en livsstil som förenar natur och kultur i en sublim harmoni.

När du stiger in i detta magnifika penthouse möts du av ett rymligt och ljust vardagsrum som ger dig en första glimt av vad som väntar. Entréplanet är en öppen yta som kombinerar ett lyxigt vardagsrum, en stor matsal och ett designkök med toppmoderna vitvaror. Stora fönster sträcker sig längs hela våningen och fyller rummet med naturligt ljus samtidigt som de bjuder på panoramautsikt över landskapet. Från denna våning har du direkt tillgång till den stora hörnterrassen, där du kan koppla av, grilla och njuta av horisonten – som om du svävade ovanför allt.

På detta plan finns även två sovrum och två badrum.

Ovanför vardagsrummet ligger mastersviten – en oas av lugn med egen balkong och terrass där du kan avnjuta morgonkaffet eller ett glas vin vid solnedgången. Det lyxiga en-suite-badrummet erbjuder exklusiva materialval och separat dusch.

Penthouse säljs med garageplats i garage och förråd. Ett måste att se!

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Susan Hobbelin

Property consultant

Karta

Benalmadena Pueblo

Andra har också tittat på