Hoppa till huvudinnehåll
1 / 59

Mil Palmeras, Orihuela Costa

299 999 €

Översikt

Typ
Radhus
Referensnummer
H1879
Antal sovrum
3
Antal badrum
2
Byggyta
160 kvm
Hiss
Nej
Parkering
Garage
Terrass
Ja ( Uteplats i markplan och takterass. Tomtarea kan variera. )
Pool
Ja ( Gemensam )
Samfällighetsavgift/mån
1 800 €

Rymligt radhus med garage, pool och stark uthyrningspotential

Här erbjuds ett välplanerat och rymligt radhus som kombinerar komfort, funktion och ett attraktivt läge i ett grönskande bostadsområde. Med sina generösa ytor och tillgång till både pool och gemensamma trädgårdar är detta ett hem som passar perfekt för både semester, permanentboende eller som investering.

Bostaden omfattar cirka 160 kvadratmeter och är fördelad på tre sovrum och två badrum i en funktionell och trivsam planlösning. De sociala ytorna är ljusa och inbjudande, där vardagsrum och kök samspelar på ett naturligt sätt och skapar en miljö som är både lätt att möblera och skön att leva i.

Sovrummen erbjuder gott om plats och är utrustade med inbyggda garderober som ger praktisk förvaring och ett stilrent intryck. Bostaden har dessutom central luftkonditionering, vilket säkerställer ett behagligt inomhusklimat året runt.

Utomhusmiljön präglas av grönska och lugn. Som boende har du tillgång till ett trevligt poolområde och vackra gemensamma trädgårdar, vilket skapar en avslappnad och semesterlik känsla i vardagen.

Till bostaden hör även ett privat garage, vilket ger både bekvämlighet och extra förvaringsmöjligheter – en stor fördel i vardagen.

Fastigheten är byggd 2005 och innehar idag en turistlicens, vilket gör den särskilt attraktiv för dig som söker en investering. Förutsättningarna är goda för att kunna ansöka om ny licens för nya ägare, vilket öppnar upp för uthyrning och framtida intäkter.

Detta är ett hem som erbjuder en fin balans mellan livskvalitet och potential – perfekt för dig som vill kombinera ett bekvämt boende med en smart investering i solen.

Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Vi genomför självklart digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.

I närheten

Avstånd till strand
Avstånd till strand
2 km
Avstånd till flygplats
Avstånd till flygplats
47 km
Avstånd till mataffär
Avstånd till mataffär
2 km
Avstånd till hav
Avstånd till hav
2 km
Avstånd till golfbana
Avstånd till golfbana
11 km
Avstånd till sjukhus
Avstånd till sjukhus
2 km

Bilder

Bostadsinformation

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Johan Sandberg

Franchisee /
Property consultant

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Alfonso Ginzo

Listing agent

Property consultant

Karta

Mil Palmeras

Andra har också tittat på