230
MEDCC8A60F909B540769245C26B7435E06D

San Miguel de Salinas, Orihuela Costa


PRIS

429 000 €


Fakta om bostaden

TYP

Villa

REFERENSNUMMER

H1635

ANTAL RUM

4

ANTAL SOVRUM

3

ANTAL BADRUM

3

BOAREA

121 kvm

BYGGYTA

154 kvm

TOMT

330 kvm

BYGGÅR

2019

HISS

Nej

PARKERING

Ja, privat.

POOL

Ja

TERRASS

Ja

ENERGIDEKLARATION

Beställd

Modern villa med utsikt över saltsjöarna – lugn och lyx

Modern villa med utsikt över saltsjöarna – lugn och lyx i San Miguel de Salinas

Beläget i ett av San Miguel de Salinas mest rofyllda och natursköna områden, hittar du denna moderna och fristående villa – en plats där lugnet från det spanska inlandet möter stilren design och vardagslyx. Här bor du i en liten och välskött urbanisation där tiden går långsamt, fåglarna hörs tydligt och kvällarna ofta avslutas med en gyllene solnedgång över saltsjöarna i Torrevieja.

Området är känt för sin fridfulla atmosfär och sitt strategiska läge – nära charmiga bykärnan i San Miguel de Salinas, bara 10 minuter från golfbanor i världsklass och drygt 15 minuter till Medelhavets vackra stränder. Här är det enkelt att koppla av och leva ett aktivt och socialt liv på dina egna villkor.

Själva bostaden är uppförd på en 320 m² stor tomt och välkomnar dig med en elektrisk grind och ett smart gångportssystem. Trädgården vetter mot sydost och erbjuder ett generöst poolområde med en 7x4 meter stor pool – omgiven av gott om utrymme för både loungegrupp, solsängar och matplats under bar himmel. På tomtens andra sida finns ytterligare en sittplats samt ett externt förråd.

Villan är ljus, välplanerad och fördelad över tre våningsplan. På entréplan möts du av ett stort vardagsrum med öppen planlösning mot det fullt utrustade köket. Ljuset strömmar in genom de stora fönstren och skapar en sömlös känsla mellan inomhus- och utomhuslivet. Ett av de tre dubbelrummen ligger här – med eget badrum en-suite och uppvärmt golv, perfekt för gäster eller dig som önskar sovrum på markplan.

På övre plan finns två ytterligare dubbelrum, båda med egna badrum och utgång till en gemensam terrass med utsikt över området. Och allra högst upp väntar ett privat solarium – där du kan njuta av total avskildhet och magnifik utsikt över landskapet och den glittrande Laguna de Torrevieja i fjärran.

Alla tre badrum är utrustade med golvvärme för extra komfort, och huset har luftkonditionering i alla rum. Bostaden säljs delvis möblerad och är i perfekt skick – det är bara att flytta in och börja njuta.

Det här är inte bara ett hem – det är en plats att leva på, vila i och skapa minnen kring. En harmonisk tillflykt med närhet till både natur, byliv och hav.

Välkommen till San Miguel de Salinas – där vardagen blir semester.

I närheten

Avstånd till strand12 km
Avstånd till flygplats65 km
Avstånd till mataffär4,1 km
Avstånd till hav12 km
Avstånd till sjukhus11,2 km
Avstånd till golfbana9,8 km

Bilder

MEDCC8A60F909B540769245C26B7435E06D
MEDD1EE41C264EB4077A3EFDBA4914C6F93
MED3C6B91D7643E4105AB52E004D64AC372
MEDE08B8DD74BB043C3A9B8CEED3F5111D6
MED4E49033D8CA84772B7E898B868F2E1C1

Karta

San Miguel de Salinas

Bli kontaktad av mäklare

Genom att klicka på knappen, godkänner du  användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Andra har också tittat på

Till mäklarkontoret