230
MEDCB8C0AE02D9E455E9A5D573647C0F470

Torre de la Horadada, Pilar de La Horadada


PRIS

519 900 €


Fakta om bostaden

TYP

Radhus

REFERENSNUMMER

N8281

ANTAL RUM

4

ANTAL SOVRUM

3

ANTAL BADRUM

2

BOAREA

102 kvm

BYGGYTA

102 kvm

TOMT

116 kvm

BYGGÅR

2024

HISS

Nej

POOL

Ja

TERRASS

82 kvm

ENERGIDEKLARATION

Utförd

ENERGIKLASS

B

Bella Salina duplex - Nyproducerade radhus i Torre de la Horadada

I ett lugnt och välordnat bostadsområde, bara en kort promenad från havet i charmiga Torre de la Horadada, reser sig detta nybyggda radhus – en harmonisk kombination av modern elegans och funktionell design. Exteriören sticker ut med sina rena linjer, vita metallelement och texturerade ytor som tillsammans skapar ett stilrent uttryck, samtidigt som huset smälter in i den kustnära miljön. Det här är ett hem för dig som uppskattar både estetik och kvalitet – en plats att njuta av det medelhavska livet året om.

Huset har sydostlig orientering, vilket innebär sol under morgon och förmiddag – perfekt för frukostar på uteplatsen eller avkopplande stunder i ljuset från havsbrisen. När du kliver in möts du av en öppen och luftig planlösning där vardagsrum, kök och matsal binds samman i ett socialt flöde. Skjutdörrar i glas leder ut till en privat innergård, en skyddad plats där du kan skapa din egen oas med grönska, loungemöbler eller ett utekök. Här är livet både praktiskt och vackert – och fyllt av naturligt ljus.

En vit trappa med glasräcke binder samman våningsplanen och förstärker känslan av rymd och ljus. På entréplan finns också ett stilrent sovrum med direkt utgång till uteplatsen samt ett badrum – utmärkt för gäster eller som ett extra bekvämt utrymme.

En trappa upp väntar en överraskning: ett mysigt chill out-utrymme som fungerar lika bra som arbetsplats, bibliotek eller bara en lugn hörna att koppla av i. Härifrån når du två rymliga sovrum med delat badrum, där det större sovrummet har egen terrass – en idealisk plats för att njuta av solnedgången eller börja dagen i stillhet.

Torre de la Horadada erbjuder det bästa av två världar – en genuin spansk småstadskänsla med närhet till moderna bekvämligheter. Här finns finkorniga stränder, en vacker strandpromenad och ett rikt utbud av restauranger, barer och butiker. För den aktive finns dykning, snorkling, segling och flera golfbanor i närheten. På bara 40 minuter når du både Alicantes och Murcias flygplatser, och på 10 minuter är du vid stora köpcentrum som La Zenia Boulevard.

Detta är ett hem som kombinerar stil, funktion och läge – ett boende där varje detalj är genomtänkt och varje dag kan kännas som semester. Välkommen hem till ditt nya liv vid Medelhavet.

Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Vi genomför självklart digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.

I närheten

Avstånd till strand0,1 km
Avstånd till hav0,1 km

Bilder

MEDCB8C0AE02D9E455E9A5D573647C0F470
MED754FE2E2B46A465E866D029E2FC7698E
MED337B9AA81B0646A781DF0C3F88C1A865
MED3611244248334769AEA65276FE3CF5FC
MEDDF056BDA8A194F778615435CC052F7E0

Planritningar

Viss avvikelse kan förekomma. Skala och mått kan avvika från verkligheten.

Karta

Torre de la Horadada

Bli kontaktad av mäklare

Genom att klicka på knappen, godkänner du  användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Andra har också tittat på

Till mäklarkontoret