Hoppa till huvudinnehåll
1 / 30

Fortuna, Murcia

299 900 €

Översikt

Typ
Villa
Referensnummer
EH335
Antal sovrum
3
Antal badrum
2
Byggyta
136 kvm
Boarea
123 kvm
Tomt
423 kvm
Hiss
Nej
Pool
Ja
Terrass
Ja

Din moderna oas i Las Kalendas – rymlig villa med garage

Välkommen till Las Kalendas i charmiga Fortuna – en plats där natur, lugn och komfort möts i en modern villa som bjuder in till både avkoppling och livskvalitet året om. Här bor du i ett välplanerat hem om ca 150 kvm, byggt 2008, som erbjuder generösa ytor och genomtänkt planlösning.

Villan har tre rymliga sovrum med inbyggda garderober och två badrum, perfekt för familjen eller för dig som vill ha gott om plats för gäster. Det finns både en trivsam terrass och ett solarium där du kan njuta av regionens många soltimmar. Både fram- och baksida omgärdas av en grönskande trädgård – med möjlighet att bygga din egen privata pool som komplement till det gemensamma poolområdet.

En av fastighetens unika fördelar är det imponerande garaget på cirka 100 kvm, med plats för upp till sex bilar och en amerikansk, automatiserad garageport – perfekt för bilentusiasten eller som extra förvaringsutrymme. Dessutom finns en färdig källarstruktur som enkelt kan färdigställas och ge ännu mer plats för hobby, förvaring eller umgänge.

Här finns all modern komfort du kan önska dig, med luftkonditionering, öppen spis för mysiga vinterkvällar och ett avancerat larm- och videoövervakningssystem som skapar trygghet året runt.

Läget är optimalt för den som vill ha nära till allt – du bor bara fem minuter från det välkända spaet Balneario Leana, nära den fascinerande Cueva Negra och med kort avstånd till byn Fortuna där du hittar butiker, restauranger och service.

Detta är en villa för dig som söker det bästa av två världar – lugnet på landsbygden, men ändå med bekvämligheter och aktiviteter inom räckhåll.

Välkommen hem till Las Kalendas – här börjar ditt nästa kapitel.

I närheten

Avstånd till strand
Avstånd till strand
50 km
Avstånd till flygplats
Avstånd till flygplats
55 km
Avstånd till mataffär
Avstånd till mataffär
3,5 km
Avstånd till hav
Avstånd till hav
50 km
Avstånd till golfbana
Avstånd till golfbana
49 km
Avstånd till sjukhus
Avstånd till sjukhus
28 km

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Johan Sandberg

Franchisee Property consultant

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

Steven Huys

Listing agent Property Consultant

Karta

Fortuna

Andra har också tittat på