Hoppa till huvudinnehåll
1 / 6
Nyproduktion

Torre Pacheco, Murcia

400 000 €

Översikt

Typ
Villa
Referensnummer
N8468
Antal sovrum
3
Antal badrum
2
Byggyta
197 kvm
Boarea
101 kvm
Tomt
172 kvm
Hiss
Nej
Pool
Ja
Terrass
16 kvm

Lavanda 48 - Exklusiva nybyggda villor i gated resort vid Mar Menor

Exklusiva nybyggda villor i gated resort vid Mar Menor – där livskvalitet möter kustnära elegans

Drömläge i hjärtat av Murcias kustparadis

Välkommen till en unik möjlighet att äga en modern villa i en privat och trygg resortmiljö, bara några minuter från de gyllene stränderna vid Mar Menor. Denna eftertraktade del av Murcia erbjuder ett liv präglat av sol, golf, strandliv och naturskön omgivning – allt i närheten av charmiga Los Alcázares, den historiska hamnstaden Cartagena (15 km) och bara 22 km från Murcias flygplats.

Designade för komfort – byggda för livsnjutning

Varje villa är uppförd i tre plan och finns med 2 eller 3 sovrum samt 2 badrum. Planlösningen är öppen och ljus, med ett elegant kök som smälter samman med mat- och vardagsrum. Här finns också en privat källare, möjlighet till takterrass (solarium), privat trädgård och plats för pool – perfekt för soliga dagar och kvällar i goda vänners lag.

Hög standard och moderna detaljer

Hemmen är utrustade med kvalitetsmaterial och genomtänkta detaljer för maximal komfort:

Generös källare för extra utrymme

Porslinsgolv inomhus och halksäkert utomhus

Förinstallerad kanaliserad AC

Aerotermiskt system för varmvatten & elektrisk golvvärme i badrum

Stilrent kök med panelade skåp och integrerade vitvaror (keramikhäll, fläkt, ugn och mikro)

LED-belysning & hemautomation för smart boende

Elektriska fönsterluckor i sovrummen

En resort utöver det vanliga – med Karibienkänsla

I hjärtat av denna exklusiva resort breder ett 126.000 m² stort grönområde ut sig, med promenad- och cykelvägar, sportytor, paddel- och tennisbanor, minigolf, hundparker och avslappningszoner. Den glittrande juvelen är en 17.000 m² stor konstgjord sjö med vit sandstrand – en inbjudande oas för bad, sol och socialt umgänge. Här finns även öar med bar och strandrestauranger – allt inom räckhåll från ditt nya hem.

Närhet till allt du önskar

Mar Menor / Los Alcázares strand: 10 min (4 km)

Cartagena: 15 km

Murcia flygplats: 22 km

Flera golfbanor i omedelbar närhet

Perfekt för dig som söker en aktiv och avslappnad livsstil i lyxig miljö

Denna nybyggda resort passar både för permanentboende, semester eller investering. Här får du ett hem med hög standard, ett tryggt område med gemenskap – och en livsstil där varje dag kan kännas som semester.

Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Vi genomför självklart digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.

Bilder

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Johan Sandberg

Franchisee Property consultant

Extra kontaktperson

Mäklarens profilbild

José Hernández

Listing agent

Karta

Torre Pacheco

Andra har också tittat på