Promenade Ribera - Drömmen om Medelhavet börjar här
Drömmen om Medelhavet börjar här – Nybyggda radhus bara 100 meter från stranden i Santiago de la Ribera
Välkommen till ett liv där havet, solen och lugnet möts. I hjärtat av charmiga Santiago de la Ribera växer nu en exklusiv nyproduktion fram – 11 moderna radhus med allt du kan önska för ett avslappnat och stilfullt liv vid havet. Här bor du bokstavligen ett stenkast från stranden – endast 100 meter till Mar Menors glittrande vatten!
Varje hem är noggrant designat för att maximera komfort, ljus och funktion. Med 3 rymliga sovrum, 3 eleganta badrum, öppet kök i social planlösning och generösa ytor utomhus erbjuder dessa bostäder en perfekt kombination av modern design och autentisk spansk känsla.
På din privata tomt hittar du både en trädgård och egen pool – en oas för avkoppling under solen. På takterrassen, ditt solarium, kan du njuta av långa sommarkvällar, utsikt över omgivningarna och ett glas vin i solnedgången. Självklart har varje bostad även en egen parkeringsplats.
Funktioner du kommer att älska:
3 sovrum och 3 badrum – perfekt för både familj och gäster
Ljus och luftig planlösning med öppet kök och vardagsrum
Inbyggda garderober i sovrummen
Privat trädgård med pool – din egen sommaroas
Takterrass (solarium) med plats för utekök eller lounge
Parkeringsplats på tomten
Modern design och kvalitativa materialval
Läget är svårslaget: endast 5 minuters promenad längs den vackra strandpromenaden tar dig till centrum, där du hittar allt du behöver för att leva det goda livet – caféer, restauranger, gatumarknad, butiker, glassbarer och ett rikt utbud av vattenaktiviteter. Den klassiska yachtklubben ligger precis intill – perfekt för den som vill kombinera havsnära boende med båtliv.
Santiago de la Ribera bjuder på en underbar mix av traditionell spansk kustkänsla och modern bekvämlighet. Promenera bland palmer längs de långa sandstränderna, ta en båttur över Mar Menor till La Manga Strip, eller utforska de smala gränderna och lokala marknaderna i området.
Här bor du också med närhet till allt – bara minuter till köpcentret Dos Mares, 20 minuter till populära La Zenia Boulevard, och endast 30 minuter till kulturstaden Cartagena och flygplatsen i Murcia.
Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning. Vi genomför självklart digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.