El Oliveron - Modern och stilren nyproduktion med en exklusiv känsla och ett strandnära läge
Varmt välkommen till El Oliverón i mysiga Guardamar del Segura. Här bor du med närhet till havet, stränder, promenadvägar, restauranger och caféer. Till detta kommer också ett fin gemensamt poolområde. Parkeringsmöjlighet i garage.
Här byggs totalt 22 radhus bestående av tre våningar plus en källare, det finns tre sovrum, tre badrum samt vardagsrum och kök. Alla bostäder har också tre terrasser plus solarium. Till detta kommer även ett privat garage.
På det gemensamma området finns en trevlig pool i fint läge.
Här bor du ca 800 meter från Roqueta-stranden och Moncayo-stranden, här bjuds en fin strandpromenad full av restaurang, caféer och barerna. I Guardamar finns även ett bra utbud av affärer. På ca 20 minuter med bil når du flertalet välskötta och välkända golfbanor.
Kort sagt: Ett stilrent och välplanerat projekt med ett trevligt läge. Välkommen att kontakta oss på HusmanHagberg för mer information eller för att boka en visning, vi genomför även digitala visningar om du inte har möjlighet att vara på plats.
Priser från 289 000 EUR (plus skatt)
Planerat färdigställande: oktober 2022 och maj 2023
Guardamar har en lång huvudgata med ett stort utbud av olika sorters butiker. Här finns både kläd och skoaffärer och mindre butiker med färsk frukt och grönsaker. På onsdagar hålls även en lokal marknad som hålls mellan klockan 9 och 14. Marknaden går hela vägen mellan stadens mysiga bakgator.