Hus med 3 sovrum och garage samt välrenommerad restaurang i Torrox Pueblo
Välkommen till denna bostad med tillhörande verksamhet i centrala Torrox Pueblo. En fantastisk möjlighet att få både ett traditionellt townhouse för privat boende och en tillhörande restaurang att hyra ut eller driva själv! Restaurangen är en av de mest populära och välkända i byn. Bostad och restaurang ligger i hjärtat av byn och har och en gratis parkering för gästerna medan bostaden har privat garage.
Huset kan nås från gatan eller via trappor upp från restaurangen. Det är en traditionell spansk byggnad, med högt i tak, fönsterluckor i trä, eleganta golv och en uteplats. Här finns tre sovrum i den äldre delen av huset, ett stort kök med skafferi, rymligt badrum och en solig takterrass med tvättstuga.
Det finns också ett separat sovrum med luftkonditionering, eget badrum och em walk-in closet i den nyare delen av byggnaden, mellan restaurangen och den äldre delen av huset.
På nedre planet finns en elegant restaurangverksamhet med en total kapacitet om 80 gäster. Restaurangen är mycket populär och välbesökt! En vacker uteplats med massor av tropiska växter, stora magnoliaträd och ett vattenfall som lyser upp av trädgårdsljusen på natten skapar en idealisk atmosfär för gäster som vill ha det där lilla extra. Inomhus bjuds en mysig atmosfär med stora glaspartier och öppen spis.
Restaurangen säljs fullt möblerad och utrustad med stort kök. Det finns bostäder för personalen, 2 toaletter, garage för 2 bilar ett stort förråd samt ytterligare ett fritidsrum/förråd.
Även bostaden säljs möblerad.
Här finns möjligheten för dig som vill ha ett boende med inkomst.
Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning!